אודות האתר

natan-deskאתר זה הוקם מתוך אהבה גדולה לשיריו של נתן יונתן ומתוך הרגשה שראוי שיקום אתר כזה. כל מי שאי פעם הריץ באינטרנט חיפוש "נתן יונתן" קיבל אמנם לא מעט תוצאות, אך רובן ככולן בגדר "טעימה": דף על נתן יונתן באתר "שירשת", התייחסות כלשהי לאחת מיצירותיו, תמונה מקרית – אף פעם לא משהו שמוקדש במיוחד לו וליצירתו. הרגשתי שמגיע לו יותר והחלטתי לבנות אתר שייוחד אך ורק לו. כמובן, זהו אתר למטרת הנצחה בלבד, ללא כוונות רווח והוא נוצר בזכות עזרתם האדיבה של רבים, וכמובן תוך שמירה על זכויות יוצרים. אתר פרטי זה אינו בגדר אתר רשמי, אין לו כל קשר ליורשת החוקית של המשורר, וכל הכתוב בו הינו על דעתי בלבד.

נפלה בחלקי הזכות להכיר את נתן באופן אישי, לדבר איתו על שיריו, לשלוח לו ביראת כבוד מה שהיה אז ניצני כתיבה, וגם לנהל שיחת חולין או להתקשר לומר חג שמח. זה התחיל לפני מספר שנים, לאחר שנכחתי בערב מחווה לכבודו ב"צוותא". הרגשתי צורך להודות לו במכתב.

לא עבר יותר משבוע והגיע מכתב תשובה ממנו, שנפתח במילים "ימים אחדים שאני הוגה במכתבך" ומסתיים במשפט "צלצל אליי וניפגש". לאחר מכן הגיעה הפגישה בביתו ביהוד, בחדר העבודה הנעים שלו, ולאחריה ידידות מחממת לב.

יום אחד נתקלתי בשיטוטיי באינטרנט בשירו "צלילי קסטה רחוקים" (באתר "צורה") בגרסתו המלאה והמנוקדת. כשסיפרתי לו על כך הוא מאד התפעל התרגש. הוא שאל אותי שוב ושוב אם אני בטוח שמדובר בשיר הזה על כל בתיו (ולא בגרסת הלחן המקוצצת) והצר על כך שאינו שולט במדיום האינטרנט.

imageאני מספר את זה פשוט כדי להדגיש שאין לי ספק, שאילו היה בחיים, היה משתף פעולה עם האתר ועם גולשיו, ובטח היה נרגש לדעת שיש אתר לכבודו וששיריו מונצחים גם ברשת ונגישים בעצם לקוראים מכל העולם.
אסיים בציטוט משיר של המשורר, שהולם מאד את מעמד הקמת האתר, ולו משום שהוא מבטא את כמיהת המשורר להותיר אחריו זכר בדמות שיריו: "שעה שההוא המשורר בעיניים עצומות שוכב / וכל מה שהיה צמא ורעב / יישאר בספרים הנסגרים אחד אחד אחריו / לא רווי; לא גמור / לא מביט בקוראיו". ("לא גמור", מתוך "שירים בערוב הים").

טופס יצירת קשר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s